RESULTAT 
 

Utställning 1
Officiell utställning i Vilsta den 26 maj 2022

Domare: valpar & hanar, BIR & BIM valp Marion Withers 
Domare: tikar & avels- och uppfödargrupper, BIR & BIM veteran, BIR & BIM Jane Hill

Kritiker

Stort tack till alla som bidragit med foton!
Jenny Starborg, Zandra Berglund & Susanne Rönnberg

BIM-VALP
Whalsay Hey You


(CH Windcrest Stylish Move - Starbelle Stunning Stacy)

Uppfödare: Monica Sjölund
Ägare: Karin Hallberg


* * *

BIR-VALP
Shelfield Cover Me In Sunshine


(CH Lythwood Secret Dealer - Shelfield Sweetest Devotion)

Uppfödare/ägare: Britt Löfgren


* * *

1-BHKL BIR
C.I.B. DK JV-18 FI JV-18 FI JV-18 FI V-18 FI V-18 LT CH NO JV-18 NORD UCH FI UCH SE JV-18 SE JV-18 DK JV-18
Frostice Makeover

(CH Sommerville Mr Nice Guy - Frostice Magic Moment)

Uppfödare: Birgit Andersson
Ägare: Birgit & Ingemar Andersson

* * *

1-BTKL BIM
FI UCH NO UCH SE UCH
Dandlewood Easy Peasy

(CH Lundecock's Surprise Packet - Dandlewood Knickers In A Twist)

Uppfödare: Jasper & Xander Van Ulsen
Ägare: Johnny Andersson

* * *

2-BHKL
C.I.B. NO UCH PL CH SE UCH
Lundecock's Final Salute

(CH Lythwood Secretariat – CH Lundecock's Hot Legs)

Uppfödare: Johnny Andersson & Ulrika Nordieng
Ägare: Johnny Andersson

* * *

2-BTKL CERT

Shellrick's Dreamcatcher


(CH Shellrick's Stormwind - Shellrick's Queen Of Rock)

Uppfödare/ägare: Anne Reider


* * *

3-BHKL CERT
NORD JV-19
Molson Milkybar Kid

(CH Hartly How About Me For Molson - Ellenyorn Exclusive To Molson)

Uppfödare: Jane Hill
Ägare: Birgit & Ingemar Andersson

* * *

3-BTKL RESERV CERT

Frostice New Dawn


(Molson Milkybar Kid - Bermarks Never Mind)

Uppfödare: Birgit Andersson
Ägare: Birgit & Ingemar Andersson


* * *

4-BHKL RESERV CERT

Lundecock's That's My Manboy

(Lythwood Salopian - CH Lundecock's That's My Girl)

Uppfödare: Johnny Andersson & Ulrika Nordieng
Ägare: Elsie Larsson

* * *

4-BTKL

Stasyline Love Me Tender Tofrostice


(CH Djentel Rouz Ray Malone – CH Stasyline Alexandria)

Uppfödare: Anastasia Baydina
Ägare: Birgit & Ingemar Andersson

* * *

BIM–VETERAN

Hancock's Golden Greg


(CH Lovesome Duke Of Dream-Land - Bermarks Yesterdays Dream)

Uppfödare/ägare: Madeleine & Ulla-Britt Larsson


* * *

BIR-VETERAN
INT UCH NL CH
Eastdale Just Specialmemory Of Luck

(CH Shellrick's You May Me Luck - Eastdale Just A Special Memory)

Uppfödare: Jeanette & Berit Book
Ägare: Bianca Van Den Berg

* * *

BÄSTA UPPFÖDARGRUPP med HP
Kennel Lundecock’s


Uppfödare: Johnny Andersson & Ulrika Nordieng

* * *

BÄSTA AVELSGRUPP med HP
 CH Shellrick’s Stormwind


Ägare: Anne Reider