SKK Nationell utställning
Norrköping 2019-06-02


Domare: Guy Jeavons

NY! Kritiker

BIM-valp

Anchilique's Prince Picasso


(CH Anchilique's Excellent Eddie - Crony's Pearls'n Roses)

Uppfödare/Ägare: Ann Bergdahl


***

BIR-valp

Smultronets I Found A Way


(CH Lythwood Trick Or Treat At Milesend - Shellrick's Tea Party)

Uppfödare/Ägare: Carola Werngren

***

1-BHKL BIR

C.I.B. FI UCH NO UCH NO V-16 SE UCH
Shellrick's Stormwind

(CH Shellrick's You May Me Luck - Nodstagårdens All About Me)

Uppfödare/Ägare: Anne Reider

***

1-BTKL BIM CERT


Revärens Yami Yvette


(Pm Quality's Best Comforter - Revärens Toya Timotei)


Uppfödare/Ägare: Ann-Christine & Jörgen Westerberg

***

2-BHKL CERT

Shelgate Simon Templar


(CH Lundecock's Little Loon - Milesend Seaspray)

Uppfödare/Ägare: Anna Uthorn


***

2-BTKL Reserv-CERT

Fairyshell Time To Surprise


(CH Louanda Time After Time - Moorwood Pleasant Surprise)

Uppfödare/Ägare: Mari Johansson

***

3-BHKL Reserv-CERT

Lönnerbergas Yakety Yak


(Stylelight Black Celebration - Lönnerbergas Sea-Breeze)

Uppfödare/Ägare: Carina Karlsson


***

3-BTKL

Shellrick's Cotton Candy


(CH Lundecock's Brig O Doon - CH Shellrick's Just A Wish)

Uppfödare: Anne Reider
Ägare: Ann-Christine Westerberg

***

4-BHKL

C.I.B. DK UCH FI UCH NO UCH SE UCH
Shellrick's Less Is More

(CH Japaro Midnight Storm At Lavika - Shellrick's You Are My Sunshine)

Uppfödare: Anne Reider
Ägare: Marianne Sundström

***

4-BTKL


Shellrick's Under Your Spell

(Geminy Cricketdesromarinsdemayerlin - CH Shellrick's Just A Wish)

Uppfödare/Ägare: Anne Reider


***

BIM-veteran

C.I.B. FI UCH NO UCH SE UCH WW-14
Shellrick's Quite Right

(CH Evad Dream Stone Of Lochkaren - Shellrick's Golden Flair)

Uppfödare/Ägare: Anne Reider

***

BIR-veteran

NORD JV-11 SE UCH WW-14
Shellrick's Touch My Wishes

(CH Shellrick's Up To Date - Guns & Roses Scottish Stunner)

Uppfödare/Ägare: Anne Reider

***

BÄSTA UPPFÖDARGRUPP med HP

Kennel Shellrick's

Uppfödare: Anne Reider

***