kontaktområden

Vill du som medlem träffa andra sheltieägare och delta vid klubbens träffar och aktiviteter? I förteckningen ser du var din närmaste kontaktperson finns. Planerade träffar och aktiviteter hittar du här på hemsidan,
i Sheltiebladet samt på klubbens facebook-sida:

 Svenska Shetland Sheepdog Klubben (Öppnas i nytt fönster)


Oavsett var du bor är du välkommen att delta vid alla olika aktiviteter i valfritt kontaktområde! 
OBS! Valpar yngre än 3 månader får inte delta i träffarna.


Kontaktområdesansvarig
Carola Werngren
kontaktomraden@sssk.org
 
Område Kontaktperson Aktuellt
Trelleborg Patricia Nord
073 - 356 90 81
patricia.nord@sssk.org
Kalmar/Nybro/Öland
Marianne Andersson
marianne.andersson@sssk.org
 
Jönköping Angelica Fäger
angelica.fager@sssk.org
Sheltieträff
 16/12 Stadsparken. Bjuds på glögg och pepparkakor

Samling klockan 11.00 och egen fika vid samtliga träffar.
 Linköping Beatrice Jacobsson
070 - 665 64 82
beatrice.jacobsson@sssk.org

Julia Bäckström
070 - 598 69 79
julia.backstrom@sssk.org

 
Dalsland
Christina Floberg
070 - 3664787
christina.floberg@sssk.org
 
 
Mariestad
Lena-Maria Nilsson
070 - 8240671
lena-maria.nilsson@sssk.org
 
Hagfors Tova Jobark
tova.jobark@sssk.org
Örebro
Carin Thaning
070 - 4669714
carin.thaning@sssk.org
 
Västerås Eva Flodberg
070 - 651 45 89
eva.flodberg@sssk.org
Nyköping/Oxelösund Maud Andersson Thorèn
070-441 03 25
maud.anderssonthoren@sssk.org

Stockholm

Sinnica Wahlinder
073 - 720 25 90
sinnica.wahlinder@sssk.org  

Sandra Larsson
073 - 567 33 16
sandra.larsson@sssk.org
Sheltieträff i Upplands Väsby
Stockholm kommer att ha 1 träff den 2/2 inomhus i Upplands Väsby, Stockholms hundsportcentrum.
Tiden som gäller är 12 - 14. Kostnad 100kr/person. Och vi kommer att ha 2 timmar med trix- och aktiveringsövningar.
"Kom och lär er nya saker, små som stora. Eller varför inte dela med er av vad just ni kan?
2 timmar ägnade åt trix och aktivering av alla de slag. Vi delar med oss av vad vi kan och hur man lär in, hur man aktiverar sin hund med små saker när vädret ute inte lockar eller man bara vill göra vardagen lite roligare."
Medtag; gott godis, vattenskål och vatten till hunden, leksak (om hunden gillar lekbelöningar), klicker (om ni använder er av detta eller vill lära er), eventuell rekvisita som ni använt er av i er träning hemma (som ni vill dela med er av), fika till husse/matte.
Varmt välkomna!
Sinnica o Sandra
073 - 720 25 90
073 - 567 33 16
 
Åkers Styckebruk/Strängnäs
/Mariefred

Camilla Bengtsson
070 - 289 27 24
camilla.bengtsson@sssk.org
 
Uppsala
Jeanette Book
073-689 99 69
jeanette.book@sssk.org

LiseLotte Norrblom
070 - 944 99 33
liselotte.norrblom@sssk.org
 

 


Gävle

 
Sofie Sundberg
073 - 697 19 37
sofie.sundberg@sssk.org

 
NY! Falun Katarina Persson
katarina.persson@sssk.org

Erica Georgsson
erica.georgsson@sssk.org
 
Malung/Sälen Eva Olsson
070 - 367 50 38
eva.olsson@sssk.org
Sundsvall Mari Gustafsson
072 - 729 00 19
mari.gustafsson@sssk.org


 
Härnösand/Sollefteå
Linnéa Stenklyft
linnea.stenklyft@sssk.org


Ingela Jonsson
070 - 3113456 
ingela.jonsson@sssk.org
 

Örnsköldsvik
Agneta Ingvarsson
076 - 844 42 42
agneta.ingvarsson@sssk.org
Umeå/Vindeln
Lillemor Almersson 
070 - 3550308
lillemor.almersson@sssk.org
 

Luleå/Piteå

 

Ewa Bergwall
070 - 606 40 15
ewa.bergwall@sssk.org