kontaktområden

Vill du som medlem träffa andra sheltieägare och delta vid klubbens träffar och aktiviteter? I förteckningen ser du var din närmaste kontaktperson finns. Planerade träffar och aktiviteter hittar du här på hemsidan,
i Sheltiebladet samt på klubbens facebook-sida:

 Svenska Shetland Sheepdog Klubben (Öppnas i nytt fönster)


Oavsett var du bor är du välkommen att delta vid alla olika aktiviteter i valfritt kontaktområde! 
OBS! Valpar yngre än 3 månader får inte delta i träffarna.


Kontaktområdesansvarig
Carola Werngren
kontaktomraden@sssk.org
 
Område Kontaktperson Aktuellt
NY! Trelleborg Patricia Nord
patricia.nord@sssk.org
Kalmar/Nybro/Öland
Marianne Andersson
marianne.anderssson@sssk.org
 

 
Jönköping Angelica Fäger
angelica.fager@sssk.org
17 juni Stadsparken.

Samtliga träffar planeras samling vid
kl 11.00.
Medtag egen fika till samtliga träffar.
 

Göteborg

 
Lina Becker
lina.becker@sssk.org
 Linköping Beatrice Jacobsson
beatrice.jacobsson@sssk.org

Julia Bäckström
julia.backstrom@sssk.org


 
Dalsland
Christina Floberg
christina.floberg@sssk.org
Mariestad
Lena-Maria Nilsson
lena-maria.nilsson@sssk.org
 
Sheltieträff!
Lördag 28 juli kl 11.00

Plats: På Lugnåsberget, Minnesfjället Qvarnstensgruvan
Tid: Vi samlas kl. 11, Parkeringen på Minnesfjället
Vi börjar med att gå en promenad sedan stannar vi till vid Qvarnstensgruvan.
Där finns det möjlighet att köpa fika. De som vill tar med eget fika.
Vägbeskrivning: Qvarnstensgruvan.se
 
Hjärtligt Välkomna! Lena-Maria Nilsson
Hagfors Tova Jobark
tova.jobark@sssk.org



 
Örebro
Carin Thaning
carin.thaning@sssk.org
 
Västerås Eva Flodberg
eva.flodberg@sssk.org
Nyköping/Oxelösund Maud Andersson Thorèn
maud.anderssonthoren@sssk.org

 

Stockholm

Sinnica Wahlinder
sinnica.wahlinder@sssk.org  

Sandra Larsson
sandra.larsson@sssk.org
Åkers Styckebruk/Strängnäs
/Mariefred

Camilla Bengtsson
camilla.bengtsson@sssk.org
 
Uppsala
Jeanette Book
jeanette.book@sssk.org

LiseLotte Norrblom
liselotte.norrblom@sssk.org
 


Gävle

 
Sofie Sundberg
sofie.sundberg@sssk.org
OBS! Träffen Inställd!
Nytt datum kommer inom kort!

 
Malung/Sälen Eva Olsson
eva.olsson@sssk.org
Sheltieträff Malung/Sälen
 
Söndagen den 17 juni klockan 11.00 träffas vi på Malung/Sälen Brukshundklubb och har det trevligt. Anläggningen ligger i Malungsfors och vi köper fika i kiosken som finns där.
Behöver ni vägbeskrivning så kan ni maila mig.
Varmt Välkomna!
/Eva
 
Sundsvall Mari Gustafsson
mari.gustafsson@sssk.org
Sommarens träffar kommer vara:
8 juli - Matfors bhk kl 12:00 - tema prova på Rally
12 augusti - Sidsjön Stora parkeringen 12:00 - Gemensam promenad till Fågelbergsstugan.

 
Härnösand/Sollefteå
Linnéa Stenklyft
linnea.stenklyft@sssk.org


Ingela Jonsson
ingela.jonsson@sssk.org
 

Örnsköldsvik
Agneta Ingvarsson
agneta.ingvarsson@sssk.org
Umeå/Vindeln
Lillemor Almersson 
lillemor.almersson@sssk.org
 

Luleå/Piteå

 

Ewa Bergwall
ewa.bergwall@sssk.org