kontaktområden

Vill du som medlem träffa andra sheltieägare och delta vid klubbens träffar och aktiviteter? I förteckningen ser du var din närmaste kontaktperson finns. Planerade träffar och aktiviteter hittar du här på hemsidan,
i Sheltiebladet samt på klubbens facebook-sida:

 Svenska Shetland Sheepdog Klubben (Öppnas i nytt fönster)

Flertalet kontaktpersoner skickar även ut nyhetsbrev till medlemmarna med information om planerade aktiviteter.
Skicka din mailadress till respektive kontaktperson om du önskar nyhetsbrev.

Oavsett var du bor är du välkommen att delta vid alla olika aktiviteter i valfritt kontaktområde! 
OBS! Valpar yngre än 3 månader får inte delta i träffarna.

Kontaktområdesansvarig
Eva Olsson
kontaktomraden@sssk.org
 
Område Kontaktperson Aktuellt
Kalmar/Nybro/Öland
Marianne Andersson
Telefon: 070-493 45 51
marianne.anderssson@sssk.org
 

Markaryd/ Halmstad/
Ljungby/ Älmhult

 

Madeleine Hoogeveen 
Telefon: 073 - 626 76 83  
madeleine.hoogeveen@sssk.org
 

Planerar att återuppta promenaderna i Mars 2018

Första träffen:
Lördagen den 24 Mars
Plats: Markaryd.
Åter kommer med tid.

God jul och Gott Nytt år.

Madeleine Hoogeveen
Jönköping Angelica Fäger
Telefon: 073-433 40 71
angelica.fager@sssk.org





 

Göteborg

 
Lina Becker
Telefon: 072-267 36 25
lina.becker@sssk.org





 
 Linköping
Beatrice Jacobsson
Telefon: 070-665 64 82
beatrice.jacobsson@sssk.org

Julia Bäckström
Telefon: 070-598 69 79
julia.backstrom@sssk.org
 
Dalsland
Christina Floberg
Telefon: 070-366 47 87
christina.floberg@sssk.org
 

Nästa träff blir 10/3-2018 kl 14.00
 
Mariestad
Lena-Maria Nilsson
Telefon: 0501- 406 71
lena-maria.nilsson@sssk.org
 

Viktiga datum !
Fest 5 juni och
Inofficiell utställning 6 juni 2018 

På Mariestads Brukshundklubb 
Domare: Jostein Tostrup 

Vi kommer även ha skojklasser för shelties med ståndöron, kryptorchider, sheltisar som är för stora eller för små. 
Uppvisning och prova-på Nosework och Rallylydnad 
Pälsvård och Utställningsträning före bedömning. 

Utförligare annons följer. 
Kontaktperson: Lena-Maria Nilsson 
Mobilnr. 0708-240671
 
Hagfors Tova Jobark
Telefon: 070-796 01 74
tova.jobark@sssk.org

 

 
 
Örebro
Carin Thaning
Telefon: 070 466 97 14
carin.thaning@sssk.org
 
Vi ses som vanligt sista söndagen i månaden klockan 11 vid bron vid 
Karlslund.
Ses vid parkeringen som finns nere vid fotbollsplanerna. Det blir 
sista träffen i år.

Alla hjärtligt välkomna.
Carin Thaning tel 070 4669714
Västerås Eva Flodberg
Telefon: 021-280 23, 070-651 45 89
eva.flodberg@sssk.org


 
Nyköping/Oxelösund Maud Andersson Thorèn
Telefon: 0155-571 58, 070-441 03 25
maud.anderssonthoren@sssk.org


 

Stockholm
Linda Ivarsson
Telefon: 070-524 47 78
linda.ivarsson@sssk.org

Sinnica Wahlinder
Telefon: 073-720 25 90
sinnica.wahlinder@sssk.org  

 
Uppsala Jeanette Book
Telefon: 073-689 99 69
jeanette.book@sssk.org

LiseLotte Norrblom
Telefon: 0709-44 99 33
liselotte.norrblom@sssk.org


 


Gävle

 
Sofie Sundberg
Telefon: 073-697 19 37
sofie.sundberg@sssk.org


 


 
Malung/Sälen
Eva Olsson
Telefon: 070-367 50 38 
eva.olsson@sssk.org


 
Östersund/Brunflo
Mona Andreasson
Telefon: 070-277 46 57
mona.andreasson@sssk.org
 

 
Härnösand/Sollefteå
Linnéa Stenklyft
Telefon: 0621-10366
linnea.stenklyft@sssk.org


Ingela Jonsson
Telefon: 0611-22456
ingela.jonsson@sssk.or


 

Örnsköldsvik

Agneta Ingvarsson
Telefon: 076-844 42 42
agneta.ingvarsson@sssk.org
 
Umeå/Vindeln
Lillemor Almersson 
Telefon: 070- 355 03 08
lillemor.almersson@sssk.org


 

Luleå/Piteå

 

Ewa Bergwall
Telefon: 0911-343 53
ewa.bergwall@sssk.org
 


 
Haparanda/Kalix
Riitta Wiik
Telefon: 070-335 83 43
riitta.wiik@sssk.org