kontaktområden

Vill du som medlem träffa andra sheltieägare och delta vid klubbens träffar och aktiviteter? I förteckningen ser du var din närmaste kontaktperson finns. Planerade träffar och aktiviteter hittar du här på hemsidan,
i Sheltiebladet samt på klubbens facebook-sida:

 Svenska Shetland Sheepdog Klubben (Öppnas i nytt fönster)


Oavsett var du bor är du välkommen att delta vid alla olika aktiviteter i valfritt kontaktområde! 

OBS!
Stoppdatum för SB 2 är absolut sista datum till redaktionen 15 april för
träffar juni-septemer
Detta under förutsättning att Coronaviruset tillåter träffar!


OBS!
Alla planerade träffar t.o.m. 31 maj är inställda pga Coronaviruset!
Läs mer på skk.se

Kontaktområdesansvarig
Carola Werngren & Birgitta Odén
kontaktomraden@sssk.org
 
Område Kontaktperson Aktuellt
Jönköping Angelica Fäger
angelica.fager@sssk.org
 Linköping Beatrice Jacobsson
070 - 665 64 82
beatrice.jacobsson@sssk.org

Julia Bäckström
070 - 598 69 79
julia.backstrom@sssk.org
Halland Louise Johansson
070 - 566 61 18
louise.johansson@sssk.org

 
Dalsland
Christina Floberg
070 - 3664787
christina.floberg@sssk.org
Mariestad
Lena-Maria Nilsson
070 - 8240671
lena-maria.nilsson@sssk.org
 
                     
Hagfors/Kil Tova Jobark
070 - 797 01 74
tova.jobark@sssk.org

Kerstin Sjökvist
073 - 046 81 15
kerstin.sjokvist@sssk.org
Sheltieträff!
Hej vi ska ha en träff 7/6 kl 11-14. Vi träffas på Coop parkeringen kl 11. Kör mot Kil på höger sida ligger coop. Vi tränar lite utställnings träning och har lite pälsvård. Jag tar med utställnings bord ta med egen fika. Hjärtligt välkommna
Kerstin Sjöqvist mobil 073/0468115
 
Örebro
Carin Thaning
070 - 4669714
carin.thaning@sssk.org
 
Västerås Eva Flodberg
070 - 651 45 89
eva.flodberg@sssk.org
Nyköping/Oxelösund Maud Andersson Thorèn
070 - 441 03 25
maud.anderssonthoren@sssk.org

Stockholm

Sinnica Wahlinder
073 - 720 25 90
sinnica.wahlinder@sssk.org  

Sandra Larsson
073 - 567 33 16
sandra.larsson@sssk.org
Åkers Styckebruk/Strängnäs
/Mariefred

Camilla Bengtsson
070 - 289 27 24
camilla.bengtsson@sssk.org
 



 
Uppsala Jeanette Book
073-689 99 69
jeanette.book@sssk.org

LiseLotte Norrblom
070 - 944 99 33
liselotte.norrblom@sssk.org
 
Sheltieträff
14/6 Träff Lindesberg kl.13.00
Träff hemma hos Irene Landberg kennel Linlands (Bälinge , Lindesberg 10)
Prova på aktiviteter bla nosework , agility m.m
Vi bjuder på korv med bröd

Varmt Välkomna
Liselotte och Jeanette
 
Falun Katarina Persson
073 - 027 49 00
katarina.persson@sssk.org
Sundsvall Mari Gustafsson
072 - 729 00 19
mari.gustafsson@sssk.org

 
Härnösand/Sollefteå
Ingela Jonsson
070 - 311 34 56 
ingela.jonsson@sssk.org
 

Örnsköldsvik
Agneta Ingvarsson
076 - 844 42 42
agneta.ingvarsson@sssk.org
Umeå/Vindeln
Lillemor Almersson 
070 - 3550308
lillemor.almersson@sssk.org
Karolina Eliasson
076 - 811 98 77
karolina.eliasson@sssk.org
 

Luleå/Piteå

 

Ewa Bergwall
070 - 606 40 15
ewa.bergwall@sssk.org
Agnetha Utterström
070 - 281 90 20
agnetha.utterstrom@sssk.org
 
 Sheltieträffar! 
5 Juli  Samlas vi hos mig i Pålberget  Älvsbyvägen 959 för att gå Solanderleden, med vacker strandpromenad  med  grillplats  där vi stannar och grillar.
           Sedan åter till mig där det väntar en fotograf som tar bilder av hundarna efter önskemål porträtt och siluett till en liten kostnad till den som önskar foto av sin hund.

För mer info kontakta Ewa!