kontaktområden

Vill du som medlem träffa andra sheltieägare och delta vid klubbens träffar och aktiviteter? I förteckningen ser du var din närmaste kontaktperson finns. Planerade träffar och aktiviteter hittar du här på hemsidan,
i Sheltiebladet samt på klubbens facebook-sida:

 Svenska Shetland Sheepdog Klubben (Öppnas i nytt fönster)


Oavsett var du bor är du välkommen att delta vid alla olika aktiviteter i valfritt kontaktområde! 


OBS!
Alla planerade träffar t.o.m. 31 augusti är inställda pga Coronaviruset!
Läs mer på skk.se

Kontaktområdesansvarig
Carola Werngren & Birgitta Odén
kontaktomraden@sssk.org
 
Område Kontaktperson Aktuellt
Jönköping Angelica Fäger
angelica.fager@sssk.org
 Linköping Beatrice Jacobsson
070 - 665 64 82
beatrice.jacobsson@sssk.org

Julia Bäckström
070 - 598 69 79
julia.backstrom@sssk.org
Halland Louise Johansson
070 - 566 61 18
louise.johansson@sssk.org

 
Dalsland Christina Floberg
070 - 3664787
christina.floberg@sssk.org
Mariestad
Lena-Maria Nilsson
070 - 8240671
lena-maria.nilsson@sssk.org
 
          
Hagfors/Kil Tova Jobark
070 - 797 01 74
tova.jobark@sssk.org
Örebro
Carin Thaning
070 - 4669714
carin.thaning@sssk.org
 
Västerås Eva Flodberg
070 - 651 45 89
eva.flodberg@sssk.org
Höstens sheltiepromenader.
 
26 sept Lövudden
24 okt Dingtuna

 
Mer info kommer
Hoppas vi ses
Hälsningar
Eva Flodberg
Nyköping/Oxelösund Maud Andersson Thorèn
070 - 441 03 25
maud.anderssonthoren@sssk.org

Stockholm

Sinnica Wahlinder
073 - 720 25 90
sinnica.wahlinder@sssk.org  

Sandra Larsson
073 - 567 33 16
sandra.larsson@sssk.org
Åkers Styckebruk/Strängnäs
/Mariefred

Camilla Bengtsson
070 - 289 27 24
camilla.bengtsson@sssk.org
 



 
Uppsala Jeanette Book
073-689 99 69
jeanette.book@sssk.org

LiseLotte Norrblom
070 - 944 99 33
liselotte.norrblom@sssk.org
 
Falun Katarina Persson
073 - 027 49 00
katarina.persson@sssk.org
Härnösand/Sollefteå
Ingela Jonsson
070 - 311 34 56 
ingela.jonsson@sssk.org
 

Örnsköldsvik
Agneta Ingvarsson
076 - 844 42 42
agneta.ingvarsson@sssk.org
Umeå/Vindeln
Lillemor Almersson 
070 - 3550308
lillemor.almersson@sssk.org
Karolina Eliasson
076 - 811 98 77
karolina.eliasson@sssk.org
 

Luleå/Piteå

 

Ewa Bergwall
070 - 606 40 15
ewa.bergwall@sssk.org
Agnetha Utterström
070 - 281 90 20
agnetha.utterstrom@sssk.org